Autoryzowany dealer Yamaha

Wiadomości Yamahy

2 marca 2020

Yamaha Motor otrzymała międzynarodową nagrodę iF Design już po raz siódmy z rzędu.

Yamaha Motor otrzymała siódmą z rzędu prestiżową, międzynarodową nagrodę iF Design Award, tym razem za motocykl Ténéré 700 i model koncepcyjny YNF (Yamaha Next Field) -01.

Ténéré 700 to rajdowy motocykl typu adventure, stworzony z myślą o najlepszych tradycjach marki Ténéré, czerpiący ze swojej genialnej historii sukcesów w jednym z najtrudniejszych rajdów na świecie - Dakarze.

Jest wyposażony w chłodzony cieczą, 2-cylindrowy silnik na bazie technologii crossplane o pojemności 689 cm3, zamontowany na lekkim nadwoziu.

Zwarta rurowa rama nośna oraz smukłe nadwozie zapewniają maksymalną zwrotność zarówno podczas jazdy na stojąco, jak i na siedząco, natomiast zawieszenie o długim skoku oraz koła szprychowe pozwalają na jazdę zarówno po bezdrożach, jak i na asfalcie, niezależnie od warunków.

Z kolei model koncepcyjny YNF-01 został zaprojektowany jako pojazd o niskiej prędkości, charakteryzujący się outdoorową stylistyką, w której skład wchodzą między innymi opony o dużej średnicy i niezależne zawieszenie na 4 koła, które umożliwiają jazdę po różnych nawierzchniach. Kompaktowa forma, opierająca się na solidnym podwoziu zapewnia poczucie bezpieczeństwa i swobody.

Projekt inspiruje użytkowników do spontanicznego wyjścia na zewnątrz dzięki wysokiej jakości obudowie i stylizacji, która zachęca do poszukiwania przygód.

iF Design Award to już druga, po Red Dot Award: Design Concept 2019, nagroda uznania dla YNF-01.

iF Design Award to nagroda za projekt sponsorowany przez iF International Forum Design, najdłużej działającą niezależną organizację projektową na świecie z siedzibą w Hanowerze w Niemczech. Każdego roku, począwszy od roku 1953, wybierane są najlepsze projekty w kategorii produktów przemysłowych z całego świata.