Autoryzowany dealer Yamaha

Wiadomości Yamahy

2 kwietnia 2020

Yamaha Motor zdobyła międzynarodową nagrodę Red Dot Award już dziewiąty rok z rzędu

Z końcem marca Yamaha Motor ogłosiła, że jej motocykl Ténéré 700 i przemysłowy dron YMR-08 otrzymały prestiżową nagrodę Red Dot Award: Product Design 2020. Jury, złożone z 40 ekspertów wzornictwa przemysłowego, marketingu i komunikacji, wyróżniło produkty Yamaha Motor już dziewiąty rok z rzędu.

Ténéré 700 to rajdowy motocykl typu Adventure, stworzony z myślą o najlepszych tradycjach marki Ténéré, czerpiący ze swojej genialnej historii sukcesów w jednym z najtrudniejszych rajdów na świecie - Dakarze.

Jest wyposażony w chłodzony cieczą, 2-cylindrowy silnik zbudowany na bazie technologii crossplane, o pojemności 689 cm3, zamontowany na lekkim nadwoziu. Zwarta rurowa rama nośna oraz smukłe nadwozie zapewniają maksymalną zwrotność zarówno podczas jazdy na stojąco, jak i na siedząco, natomiast zawieszenie o długim skoku oraz koła szprychowe pozwalają na jazdę zarówno po bezdrożach, jak i na asfalcie, niezależnie od warunków.

YMR-08 jest przemysłowym dronem wielowirnikowym, przeznaczonym głównie do zwalczania szkodników i stworzony w oparciu o koncepcję opryskiwania jednohektarowego pola podczas jednego, 15-minutowego lotu*. Odpowiadając na potrzeby obszarów podmiejskich i drobnego rolnictwa, YMR-08 charakteryzuje się lekkim korpusem węglowym i silnikiem elektrycznym, dzięki czemu jest cichszy od swoich benzynowych odpowiedników. Duży nacisk położony na funkcjonalny design, który spełnia wymagania rolników i opryskiwaczy, doprowadził do powstania projektu pełnego wyrafinowanego dynamizmu.

Red Dot Design Awards, przyznawane przez niemiecki Design Zentrum Nordrhein Westfalen, są powszechnie uznawane za jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa na świecie. Modele Ténéré 700 i YMR-08 zostały niedawno wyróżnione odpowiednio niemiecką "iF Design Award" i "Good Design Award 2018".

*Bazując na ciągłym opryskiwaniu na płaskim terenie